Sylwetka typu jabłko? Sprawdź jak się ubierać

 

Ubrania powinny podkreślać atuty kobiecej sylwetki. Nie zawsze jednak tak się dzieje. Jest to spowodowane faktem, że często nie potrafimy wybierać kreacji, które pasują do naszej urody i figury. Należy zdawać sobie sprawę, że w zależności od typu sylwetki jaki posiadamy, pewne ubrania będą prezentowały się na nas dobrze, inne z kolei źle.

Jeżeli jesteśmy posiadaczkami sylwetki typu jabłko, prawdopodobnie mamy wiele problemów z doborem właściwej garderoby. Nie warto się jednak zrażać, ale zapoznać z kilkoma przydatnymi wskazówkami, które pomogą nam uwydatnić pozytywne cechy swojej figury, a ukryć drobne niedoskonałości.

 

Problemy sylwetki typu jabłko

Sylwetka typu jabłko charakteryzuje się szerokimi ramionami (znacznie szerszymi od bioder), dość obfitym biustem, wydatnym brzuchem. Kobiety posiadające tego typu figurę często skarżą się na brak lub niewielkie wcięcie w talii. Zdecydowanym atutem jabłka są natomiast długie i zgrabne nogi. Właściwie dobrany strój zamaskuje brzuch i szerokie ramiona, uwydatni duży biust, a także podkreśli nogi i stworzy wcięcie w talii.

 


Sylwetka typu jabłko – czego unikać?

Kobiety z sylwetką typu jabłko powinny wyrzucić ze swojej szafy obcisłe bluzki opinające brzuch. Sylwetka jabłka jest bardziej masywna w górnych partiach, dlatego należy unikać strojów, które akcentują górną połowę ciała. Są to na przykład kolorowe, bogato zdobione bluzki czy sukienki. Pamiętajmy, że bardzo żywe kolory optycznie poszerzają sylwetkę. Złym pomysłem są także bufiaste rękawy, które sprawiają, że ramiona jabłka wydają się jeszcze szersze. Pomimo, że obcisłe bluzki nie są w tym przypadku wskazane, nie warto zamieniać ich na luźną workowatą odzież – efekt będzie przeciwny od zamierzonego. Zamiast zasłonić brzuch, dodamy sobie jedynie kilkanaście kilogramów. Sylwetka jabłko powinna uważać na zakup spodni. Modne biodrówki w tym przypadku jedynie zaakcentują obfity brzuch.

Jaka odzież jest wskazana dla jabłka?

Sylwetka typu jabłko będzie się doskonale prezentować w kopertowych bluzkach i sukienkach. Doskonałe będą dla niej taliowane koszule. Przy zakupie odzieży warto jest zwracać uwagę na materiały, z jakich jest ona wykonana. Jabłka powinny unikać miękkich, lejących tkanin, które jedynie uwydatnią jego krągłości. Dobrym pomysłem jest inwestycja w materiały bardziej sztywne, które optycznie wyszczuplą sylwetkę.

Kobieta posiadająca sylwetkę typu jabłko powinna zaprzyjaźnić się ze spodniami z wysokim stanem. Dobrze jest również postawić na rurki lub proste nogawki. Takie spodnie ukryją zbyt wydatny brzuch, a jednocześnie przyciągną uwagę do zgrabnych nóg jabłka.

Przy zakupie bluzek lub sukienek warto zwracać szczególną uwagę na dekolt. W przypadku jabłka najlepszym wyborem będzie dekolt w kształcie litery V. Optycznie wydłuży on szyję, a przy okazji wyszczupli ramiona i podkreśli większy biust.

Zakupy odzieży w sklepach stacjonarnych dla kobiet z sylwetką typu jabłko mogą być kłopotliwe. W wielu miejscach brak jest odpowiednich fasonów ubrań. W takiej sytuacji dobrze jest rozważyć zakupy odzieżowe w sklepach internetowych. Duży wybór wysokiej jakości ubrań dla jabłka można znaleźć w serwisie ogryzek.pl. Skorzystanie z możliwości jakie w tym zakresie daje internet pozwala na satysfakcjonujące zakupy i oszczędność czasu.

Kolor jest ważny

Posiadaczka sylwetki typu jabłko powinna zwracać uwagę nie tylko na krój odzieży, ale również na jej kolorystykę. Jabłko chce zazwyczaj wyszczuplić górną połowę ciała. W tym celu dobrze sprawdzą się stonowane, ciemniejsze barwy. Nie oznacza to jednak, że kobieta powinna ubierać się na czarno. Dobrze jest jednak zrezygnować z kwiecistych bluzek w bardzo jaskrawych kolorach. Dodają one kilogramów, a ponadto powiększają dysproporcje w budowie ciała. Osoby, które chcą wyszczuplić górną połowę ciała powinny postarać się, żeby ich bluzki były wykonane z jednolitych tkanin w subtelnych kolorach. Nadmiar wzorów jest tu niewskazany.

Żywe, wyraziste kolory warto zarezerwować na dolną połowę ciała. Kolorowe spódnice i wzorzyste spodnie nie powinny zaszkodzić długim i szczupłym nogom.

Dodaj komentarz